Biyoservice,kutahya,hasere,ilaclama
Halk Sağlığı Haftasının 2021 Yılı Teması “Afet Ve Olağandışı Durumlarda Çevre Sağlığı Hizmetleri”

Halk Sağlığı Haftasının 2021 Yılı Teması “Afet Ve Olağandışı Durumlarda Çevre Sağlığı Hizmetleri”

Halk Sağlığı Haftasının 2021 Yılı Teması “Afet Ve Olağandışı Durumlarda Çevre Sağlığı Hizmetleri” Konu
Ana Sayfa Güncel Haber, Haberler 19 Haziran 2019 679 Görüntüleme

Önce 3+1 Sonra Tek Tip Memur İstihdamı Olsun

Akparti Grup Başkan vekili Sayın Mehmet MUŞ tarafından 18.06.2019 tarihinde TBMM gündemine 19 maddelik bir torba yasa geleceğini ve bu maddelerin arasında uzun süredir tartışılan 4+2 yıl süreli olarak sözleşmelilerle ilgili bir düzenleme olacağını bildirdi.

Açıklama sonrası hem sosyal medyada hem de yazılı basında konunun sadece öğretmen ve bazı devlet memurlarını kapsadığını ancak sağlıkçıları ve dolayısı ile Çevre Sağlığı Teknisyen ve Tekniker meslektaşlarımızı kapsamadığı belirlenmiştir.

Konu üzere platform olarak sosyal medyada açılan etkinliklere katıldık ve konuyla ilgili şu açıklamayı yaptık.

Sayın Vekilim. Malumuz Devlet Memurluğu ciddi bir iştir. Özellikle de resmi evraklara imza yetkisi olan, yaptığı işlemlerden dolayı hukuki konularda mahkeme yolu açık olmak üzere denetim yapan ve iş veya işlem tesis eden Çevre Sağlığı Teknisyen ve Teknikerlerinin sözleşmeli olarak İstihdamı esasen uygun değildir görüşündeyiz.

Bu sebeple önümüzdeki dönemde TBMM gündemine gelebilecek Torba yasada yapılabilecek bir değişiklik ile 4+2 yıl olarak sözleşmeli olarak ataması yapılmış Öğretmenlerimizin ve bazı Devlet memurlarının hizmet sürelerinin 3+1 yıl düzenlemesi ilk adım olarak uygun ancak yetersiz olarak görüyoruz.

Bu sebeple ki halen ataması yapılmış ve 4+2 yıl olarak Sağlık Bakanlığında çalışan Sağlıkçıların ve içerisindeki Çevre Sağlığı Teknisyen ve Tekniker meslektaşlarımızın hizmet sürelerinin ilk etapta 3+1 olarak düzenlenmesinin uygun olacağı sonraki etapta ise tek tip devlet memurluğu istihdam modeline geçilmesi ve artık sözleşmeli olarak istihdamının önüne kademeli olarak geçilmesinin uygun görmekteyiz.

Desteklerinizi bekliyoruz. Saygılarımızla

Çevre Sağlıkçılar Platformu Başkanı

İbrahim GÖRÜNME

Yukarıdaki açıklama son derece ses getirdiği gibi oldukça da beğeni ve rt aldı. Herkese Teşekkür eder, umarız bir an önce bu işler olumlu sonuçlanır.

Konu üzerinde sosyal medyada Hem Memur Sen hem de Kamu Sende de benzer tepkilerin çıkması bizce de olumlu karşılanmış ve bir an önce çözüme ulaşılacağı konusunda ümitlerimizi artırmıştır.

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Biyoservice,kutahya,hasere,ilaclama
| ÖzTürkTASARIM.com |