2023 Yılı 2. Dönem İstifa Sonrası Yeniden (Açıktan) Atama Kurasında 10 ÇST Kadro Açıldı.

2023 Yılı 2. Dönem İstifa Sonrası Yeniden (Açıktan) Atama Kurasında 10 ÇST Kadro Açıldı.

2023 Yılı 2. Dönem İstifa Sonrası Yeniden (Açıktan) Atama Kurasında 10 ÇST Kadro Açıldı. Sağlık Bakanlığ
Ana Sayfa Güncel Haber 8 Aralık 2022 414 Görüntüleme

Sağlık Meslek Mensupları İkinci Çalıştayında Çevre Sağlıkçıları Mümtaz Kamil Durak Temsil Etti

Sağlık Meslek Mensupları İkinci Çalıştayında Çevre Sağlıkçıları Mümtaz Kamil Durak Temsil Etti
1-4 Aralık 2022 tarihlerinde Sağlık Meslek Mensupları İkinci Çalıştayı Antalya’da “Birlikte Güçlüyüz” temasıyla gerçekleştirildi.

Türkiye Kamusen Genel Başkanı Önder Kahveci’nin çevrimiçi olarak yaptığı açılış konuşmasında Türk Sağlık-Sen olarak çalışanlarla her zaman bir arada olduklarını kaydederek sorunlarını çözümü, çalışanların fikir ve önerileri tartıştığı kapsamlı çalıştaylar gerçekleştirdiklerini ve bu yönde çalışmalara devam edeceklerini kaydetti.

Sağlık Çalışanlarının sorunları ve talepleri ile ilgili kısa bir değerlendirme yapan Kahveci, kamu sağlık alanındaki ücretler meselesinde uzun zamandır dile getirdikleri talebin tek kalem maaş olduğunu belirtti. Taban ve teşvik ödemelerinin mutlaka yeniden revize edilmesi gerektiğinin altını çizdi. Bu konuda hukuki süreçleri başlattıklarını kaydederek Sağlık Bakanlığı ve YÖK’e gerekli başvuruları da yaptıklarını belirtti.

Sağlık Meslek Mensuplarımız 9 ayrı komisyonda toplandı.

Mali Haklar ve Ücretler (Maaş, taban ve teşvik ödeme, nöbet ücretleri)
İstihdam (Farklı istihdam modelleri, personel eksikliği, planlı istihdam, görev dışı çalıştırma, geçici görevlendirmeler)
Çalışma koşulları ve ortamı (Fiziki mekan, dinlenme alanları, tıbbi cihazlar, ulaşım)
Mesleki Problemler (Görev tanımları, meslek kanunları, Mesleki hizmet içi eğitim ve diğer sorunlar)
Şiddet ve Mobbing (Cezalar, alınması gereken önlemler, eğitim çalışmaları)
Sosyal ve Özlük hakları (İzinler, kreş v.b haklar, görevde yükselme, aile, Giyim v.b yardımlar) konuları ile ilgili kapsamlı bir çalışmalar hazırlayarak raporlarını oluşturdular.

Çalıştaya 41 Şubeden 27 sağlık meslek branşından 150’den fazla sağlık çalışanı katılım ve katkı sağladı. Bu meslek gruplarının her biriyle ilgili sahada yaşanan problemler ve bunlarla ilgili çözüm önerileri karma toplantılarda ayrı, mesleki toplantılarda ayrı istişare edildi. Hazırlanan raporlar icmal edilmek üzere çalıştay divanına sunuldu.

Çevre Sağlığı Teknisyenleri / Teknikerleri adına Isparta İl Sağlık Müdürlüğünde görev yapan  1991 Ankara Keçiören Çevre Sağlık Meslek Lisesi mezunu meslektaşımız Mümtaz Kamil Durak, meslektaşlarımız adına raporlara katkı sağladı.

Raporların sunumunu ardından Türk Sağlık Sen Genel Başkan yardımcılarının konuşmalarının gerçekleştirmesiyle çalıştay tamamlanmış oldu.

   

 

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

| ÖzTürkTASARIM.com |