Meslektaşlarımız Konya Ilgın’da Her Zaman Görev Başında

Meslektaşlarımız Konya Ilgın’da Her Zaman Görev Başında

Türkiye’nin her il, ilçesinde olduğu gibi Halk Sağlığının korunması ve denetlenmesi için Konya Ilgın İlç
Ana Sayfa Güncel Haber, Haberler 27 Haziran 2019 474 Görüntüleme

Çevre Görevlisi Olmak İçin CİMER Başvurusu Yaptık

Meslektaşlarımızın da Çevre Görevlisi olabilmesi için Cunhurbaşkanlığı İletişim Merkezi ( CİMER )’e yazılı başvuru yaptık. Siz meslektaşlarımızdan da aynı metin ile başvuru yapmasını ve bu çabamıza destek vermenizi arzu ediyoruz. ne kadar çok müracaat olur ise o kadar etkili olunacağı muhakkaktır.

İşte Başvuru Metni

Sayın Cumhurbaşkanım; 
Bilindiği üzere Çevre Görevlisi Belgesi alabilmek için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından düzenlenen Çevre Görevlisi Sınavına katılmak gerekmektedir. 


Sınava katılabilmek için gerekli mezuniyet şartlar ilgili yönetmelikte; ‘’Üniversitelerin Mühendislik Bölümlerinden veya Fen/Edebiyat Fakültelerinin Fizik, Kimya, Biyoloji, Biyokimya, Jeoloji bölümlerinden veya veteriner fakültelerinden mezun olanlar ‘’ şeklinde belirtilmiştir. Üniversitelerin Meslek Yüksek Okullarından ve Sağlık Meslek Yüksek Okullarının ilgili bölümlerinde Ekoloji, Su Kirliliği, Toprak Kirliliği, Hava Kirliliği Kontrolü, Atık Yönetimi, ÇED Süreçleri Yönetimi, Çevre Politikaları ve Mevzuatı gibi müfredatının tamamı, Çevre konularında olan Ön lisans derecesine sahip Teknik elemanların bu belgeyi alamaması büyük bir mağduriyet yaratmıştır. Şu an ilgili Bakanlığın web sitesinde bir yönetmelik taslağı bulunmaktadır. 


Çevre alanında ön lisans yapmış Çevre Sağlığı Teknikerleri ile Çevre Teknikerlerinin kendi mesleklerini icra edebilmesi, özel çevre danışmanlık firmalarında istihdam edilebilmeleri için ve söz konusu Çevre Görevlisi Sınavına sözkonusu teknik personelinde başvurabilmesinin önünün açılabilmesi için 3000 kişi adına sizden destek bekliyoruz.

Saygılar 


İbrahim GÖRÜNME 
Çevre Sağlıkçılar Platformu Başkanı

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

| ÖzTürkTASARIM.com |