Çevre Sağlığı Mesleki Eğitim Konferansı 1 – Prof. Dr. Hüseyin ÇETİN

Çevre Sağlığı Mesleki Eğitim Konferansı 1 – Prof. Dr. Hüseyin ÇETİN

Kısa Adı ÇEVSADER olan Çevre Sağlıkçılar Eğitim ve Dayanışma Derneğimiz tarafından ilk defa organize edil
Ana Sayfa Güncel Haber 23 Mayıs 2022 683 Görüntüleme

Keçiören ÇSML 1991 Mezunları Bu Kez Başkent Ankara’da Öğretmenleriyle Buluştu

Keçiören ÇSML 1991 Mezunları Bu Kez Başkent Ankara’da Öğretmenleriyle Buluştu

Yıllardır birlik ve beraberlik adına bir araya gelip eski günlerini yâd eden Ankara Keçiören Çevre Sağlık Meslek Lisesi 1991 Yılı Mezunlarının 2022 yılında buluşma için tespit ettikleri yer 2019 Adrasan buluşmasında sözleşilen ancak 2020 yılında patlak veren Covid 19 Salgını sebebiyle yapılamayan mezun oldukları yer olan Başkent Ankara oldu.

Bu seneki buluşmanın organizatörlüğünü Halk Sağlığı Genel Müdürlüğünde görev yapan İbrahim Görünme ve Sedat Mocan üstlenirken, rahmetli Ali Filiz arkadaşımızın oğlu Abdulkadir Filiz de dahil olmak üzere toplam 32 kişi Adana, Afyonkarahisar, Ankara, Antalya, Aydın, Balıkesir, Bursa, Çorum, Denizli, Eskişehir, Gaziantep, Isparta, Konya, Nevşehir, Samsun, Tokat, Yalova ve Almanya’nın Dortmund şehirlerinden buluşmaya katılım sağladı.

Organizasyon buluşmanın yapılacağı Ankara Sağlık Bakanlığı Hekimevinde 19 Mayıs 2022 Perşembe günü 09.00 itibariyle başladı. Hekimevine erken gelenler grubu temsilen Anıtkabir resmi töreni sonrası ziyarete giden ilk grup içinde yeraldı. Akşam yemeğine kadar Hekimevine girişler devam etti ve akşam yemeği sonrası neredeyse tam kadro toplandı.

20 Mayıs 2022 Cuma sabahı kiralanan servis aracı ile birlikte mezun olunan okul olan Keçiören’deki okulun yetkilileri ile görüşme sonrası ziyaret edildi. Okulun görülebilecek yerleri, sınıflarda, yatakhane ve ana bina önünde hatıra fotoğrafları çekildi. Sonrasında okula yakın olan, öğrencilik zamanlarında gidilen Ahi Evran Camiinde kılınan Cuma namazı sonrası okul yakınındaki bir lokantada öğle yemeği yenildi. Yemek sonrasında Keçiören Şehitler Durağından metroya binilerek Sıhhıye de ki Kızılay Kan bağışı tırına gelindi. Burada onları karşılayan Sağlık Bakanlığı Kan Ürünleri Dairesinde çalışan mezunumuz Adem Dönmez eşliğinde Kan bağışı formu doldurulup uygun olanlar birer ünite bağış yaptılar. Akşam yemeğine kadar serbest zaman geçiren mezunlar, akşam yemeği sonrası biraraya gelerek Çevre Sağlıkçılar Platformunun facebook hesabından canlı yayınlanan program ile mezunlarımızdan İbrahim Kahraman saz ve sözüyle, gönüllere hitap eden türküleriyle geceyi renklendirdi. Burada yapılan istişare sonrası 19-20-21 Mayıs 2023 tarihinde İzmir Dikili’de bir otelde bir araya gelinmesi planlandı.

21 Mayıs 2022 Cumartesi günü ise 09.00’da 2019 Adrasan Buluşmasında buluşma planlandığı gibi öğretmenlerimizin de katıldığı bir  kahvaltı başladı. Çevre Sağlıkçılar Platformunun facebook hesabından canlı yayınlanan kahvaltı programında önceliği öğretmenlerine vererek güzel bir jest yapan mezunlar yapılan kahvaltı sonrasında açılış konuşmasını yapan İbrahim Görünme: ” 36 öğretmenimiz ile irtibata geçtik. Vakti, sağlığı müsaade edip katılım sağlayan öğretmenlerimiz nezdinde üzerimize emeği olan tüm öğretmenlerimize teşekkür ederiz.” Dedi. Sonrasında mikrofona gelen Mümtaz Kamil Durak ise mazeretleri sebebiyle katılım sağlayamayan ve mesaj gönderen öğretmenlerimizin mesajlarını okudu.

Sırasıyla Öğretmenimiz Handan Özkandan, Yavuz Atak, Hatice Çınar, Müjgan Tuncer, Alaeddin Durali, Tülay Kaşdoğan, Ertuğrul Çetinkaya, İdare Memuru İsmail Binici, Mustafa Arslan, Ali Özturan, Yavuz Metin, Avni Alim ve Ramazan Çiçek anılarını ve duygularını içeren birer konuşma yaptılar.

Sonrasında mezunlarımız mikrofona gelerek teker teker hem kendilerini, hem okul mezuniyet sonrası nerelerde görev yaptıklarını ve su an nerede görev yaptıklarını belirttikleri ve duygularını anlatan birer konuşma yaptılar. 12.00’de biten sohbet sonrası önceleri Yenişehir Sağlık Meslek Lisesi ve Sağlık Eğitimi genel Müdürlüğü olarak kullanılan şu an Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü Binası önünde çekilen toplu fotoğraf çekimi ve öğretmenlerimizle vedalaşma sonrası kahvaltı sona erdi.

Toplantı sonrası uzak illere gitmesi gerekenler çıkış yaparken kalanlar akşam yemeğine kadar serbest zaman geçiren grup Pazar günü yapılan kahvaltı sonrası kazasız belasız şekilde görev yerlerine dağıldılar.

2022 yılı için yapmış olduğu bu başarılı organizasyon için İbrahim Görünme ve Sedat Mocan’a teşekkür ederiz.

Katılımcılar:

1.Abdullah Baysal-Ankara

2.Abdullah Taner Kılınç-Eskişehir

3.Adem Dönmez-Ankara

4.Ahmet Aday-Antalya

5.Ahmet Kahveci-Ankara

6.Akın İnal-Afyonkarahisar

7.Ali Öztürk-Antalya

8.Birkan Arıtürk-Konya

9.Cengiz Karahan-Gaziantep

10.Ercan Sapmaz-Ankara

11.Hakan Taş-Ankara

12.Halil Güzel-Isparta

13.Hüseyin Samur-Antalya

14.İbrahim Görünme-Ankara

15.İbrahim Kahraman-Aydın

16.Mehmet Karayaman-Balıkesir

17.Mehmet Kılınç-Adana

18.Mehmet Şimşek-Yalova

19.Mehmet Top-Ankara

20.Metin Topaloğlu-Balıkesir

21.Murat Parlar-Denizli

22.Mustafa Barbaros-Bursa

23.Mümtaz Kamil Durak-Isparta

24.Nadir Altınnur-Samsun

25.Namık Doğan-Ankara

26.Osman Akyul-Dortmund/Almanya

27.Özer Çınar-Ankara

28.Salih Demir-Nevşehir

29.Sedat Mocan-Ankara

30.Tuğrul Türk-Tokat

31.Yılmaz Öksüz-Balıkesir

32.Rahmetli Ali Filiz’in Oğlu Abdulkadir Filiz

Keçiören ÇSML 1991 Mezunları Facebook Grubu:  https://www.facebook.com/groups/211358172228641/

  

Yorumlar

Yorumlar (1 Yorum)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

  • Mümtaz Kamil Durak :

    23 Mayıs 2022-17:38

    Bu günlere gelmemizde emeği olan değerli öğretmenlerimize minnet duygularımı ifade ederken, yakın ve uzaktan katılım sağlayan arkadaşlarıma ve organizasyonun yükünü çeken İbrahim Görünme ve Sedat Mocan arkadaşlarıma teşekkür ederim.

| ÖzTürkTASARIM.com |