Çevre Sağlığı Teknisyeni Şaban Ergin Vefat Etti

Çevre Sağlığı Teknisyeni Şaban Ergin Vefat Etti

1988 yılı Bursa Sağlık Meslek Lisesi Çevre Sağlığı Bölümü mezunu ve Bursa İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Bal
Ana Sayfa Foto Galeri, Güncel Haber 4.07.2021 1411 Görüntüleme

Seder 5.Olağan Genel Kuruluna Davetli Olarak Katıldık

Seder 5.Olağan Genel Kuruluna Davetli Olarak Katıldık
1975’de kurulan ancak sonrasında kapatılan ancak 2013 de tekrar kurulan Sağlık Teşkilatının köklü ve saygın sağlık derneklerinden olan Sağlık Eğitimcileri Derneği (SEDER) 5.Olağan Genel Kurulunu 3 Temmuz 2021 tarihinde Cumartesi günü Saat 13.00’da Ankara Hekimevinde yaptı.
Genel Kurul için divan teşekkülü için seçim yapıldı. Divan seçiminde sonucu Başkanlığa Hikmet GÜRBÜZ Hocamız, Kâtip Üyeliğine Çevre Sağlıkçılar Platformu Başkanımız İbrahim GÖRÜNME ile Fevziye CANSEVER seçildi.
Divan Seçimi sonrası Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Büyük Lider Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşlarını ve aziz şehitlerimiz için okunan saygı duruşu ve akabinde okunan İstiklal Marşı ile başladı ve gündeme geçildi.
Divan kurulu tarafından açılış konuşması için İsmet DATLI kürsüye davet edildi. Dernek Başkanlığını görevini yürüten İsmet DATLI’nın yaptığı açılış konuşmasında katılım yapan, katılmadığını mesaj ve telefonla bildirenlerin mesajlarını haziruna okuyarak teşekkür etti. Ankara Gevher Nesibe Sağlık Eğitim Enstitüsünün son döneminde müdürlük yapan Sayın Güler ÖZ’e ve Çalışma Bakanlığı İş Sağlığı ve Güvenliği Daire Başkanı Sayın Halil POLAT’a ayrıca teşekkür etti. Covid 19 Virüs Salgını sebebiyle üyeleri ile sadece online olarak bir araya gelebildiğini, oldukça çok katılımlı çevrimiçi toplantılar yapıldığını belirten DATLI gelecek planlarını açıkladı ve genel kurulda uygun görürse genel başkanlığına tekrar aday olduğunu açıkladı.
Sonrasında Genel Başkan Yardımcısı Hanife Ünlü faaliyet raporunu sundu. Rapor genel kurul tarafından oylanarak oybirliğiyle ibra edildi.
Denetim Raporu Genel Başkan Yardımcısı Leyla Karabacak tarafından okundu ve genel kurul tarafından oylanarak oybirliğiyle ibra edildi.
Genel Kurula 2019-2021 faaliyetleri ayrıntılı olarak açıklayan sunumu Genel Başkan yardımcısı Günnür Özyiğit tarafından paylaşıldı ve Derneğin yeni tasarlanan resmi web sitesi olan https://saglikegitimcileri.org.tr/ tanıtıldı.
Görüş öneriler maddesinde ise Genel Başkan Yardımcısı Engin Paşaoğlu genel değerlendirme konuşması ile görüşlerini sundu.
5.Olağan Genel Kurulda seçim maddesine geçildi. Derneğin yeni yönetim kurulu belirlendi.
Toplantı Divan Başkanı Hikmet GÜRBÜZ söz alarak yeni seçilen yönetim kuruluna başarılar dileyerek toplantıyı kapattı.
Genel kurulunun bitiminin hemen akabinde yönetim kurulu yaptığı ilk toplantıda İsmet DATLI Derneğin Başkanlığı görevine tekrar getirdi.
Biz de Çevre Sağlıkçılar Platformu olarak kökleri 1975 yılına dayanan SEDER’in tekrar kurulduğu 2013 yılından beri sağlık eğitimcilerinin birçok mesleki sorununu çözmüş, çözmeye gayret etmiş, etmeye de gayret edeceğini biliyoruz. Keçiören Çevre Sağlığı Meslek Lisesi mezunu ve bizleri bu güzide toplantıya davet ederek onore eden Sayın İsmet Datlı bir kez daha teşekkürü bir borç biliriz.

Bütün değerli sağlık eğitimcilerini ve sağlık öğretmenlerimizi bu çatı altında görmek istiyoruz.

SEDER Genel Başkanlığına tekrar seçilen İsmet Datlı ve yönetimine üstün başarılar diliyoruz.

 

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

| ÖzTürkTASARIM.com |