Çevre Sağlığı Teknikeri Yeşim Yener Yazdı-Sıfır Atık Mümkün mü?

Çevre Sağlığı Teknikeri Yeşim Yener Yazdı-Sıfır Atık Mümkün mü?

Çok küçükken okuduğum bir kitapta torunuyla dedesi sahilden çöpleri toplayıp atıkları yok etmek istemişle
Ana Sayfa Güncel Haber 23 Temmuz 2023 635 Görüntüleme

SE-DER 6.Olağan Genel Kurulunda Divan Başkanlığını Yürüttük

Ankara Merkezli olarak faaliyet gösteren 1975’de kurulan ancak sonrasında kapatılan ancak 2013 de tekrar kurulan Sağlık Teşkilatının köklü ve saygın sağlık derneklerinden olan Sağlık Eğitimcileri Derneği (SE-DER)  6.Olağan Genel Kurulu kuruluşunun 10.yılı vesilesiyle 22 Temmuz 2023 tarihinde Cumartesi günü Saat 14.00’da Ankara Hekimevinde çoğunluk aranmaksızın gerçekleştirildi.

Genel Kurul divan teşekkülü için seçim yapıldı. Divan seçiminde sonucu Başkanlığa Çevre Sağlıkçılar Eğitim ve Dayanışma Derneği Başkanımız İbrahim GÖRÜNME, Kâtip Üyeliklerine Özkan AYDEMİR ile Hanife DELİKANLIOĞLU seçildi.

Divan Seçimi sonrası Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Büyük Lider Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşlarını ve aziz şehitlerimiz için okunan saygı duruşu ve akabinde okunan İstiklal Marşı ile başladı ve gündeme geçildi.

Divan kurulu tarafından açılış konuşması için İsmet DATLI kürsüye davet edildi. Dernek Başkanlığını görevini yürüten İsmet DATLI’nın yaptığı açılış konuşmasında katılım yapan, katılmadığını mesaj ve telefonla bildirenlerin mesajlarını haziruna okuyarak teşekkür etti. DATLI gelecek planlarını açıkladı ve genel kurulda uygun görürse genel başkanlığına tekrar aday olduğunu açıkladı.

Sonrasında Genel Başkan Yardımcısı Engin PAŞAOĞLU tarafından faaliyet raporu sunuldu. Rapor genel kurul tarafından oylanarak oybirliğiyle ibra edildi.

Denetleme Kurulu Raporu Genel Başkan Yardımcısı Leyla Karabacak tarafından okundu ve genel kurul tarafından oylanarak oybirliğiyle ibra edildi.

Trabzon İl Temsilcisi Kadir ÇITLAK ve arkadaşlarının verdiği önerge ile dilek ve temenniler bölümü öne alındı ve bütün katılım sağlayan üyelerin görüş ve öneri bildirmesi sağlandı.

6.Olağan Genel Kurulda seçim maddesine geçildi. Divan Başkanlığına gelen yönetim ve denetleme kurulu listeleri Genel kurulun oylaması ile yeni yönetim ve denetleme kurulu asil ve yedek üyeleri belirlendi.

Toplantı Divan Başkanı İbrahim GÖRÜNME yeni seçilen yönetim kuruluna başarılar dileyerek toplantıyı kapattı. Toplantı toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.

Genel kurulun hemen akabinde oluşturulan Yönetim Kurulu yaptığı ilk toplantıda İsmet DATLI Derneğin başkanlığı görevine tekrar getirildi.

Biz de Çevre Sağlıkçılar Eğitim ve Dayanışma Derneği olarak SEDER’in kurulduğu 2013 yılından beri sağlık eğitimcilerinin birçok mesleki sorununu çözmüş, çözmeye gayret etmiş, etmeye de gayret edeceğini biliyoruz. İsmet Datlı ve yönetimleri ile Ulusal bazda marka olan bir sivil toplum kuruluşu haline gelen ve çok yakın bir gelecekte büyük önemli sivil toplum kuruluşlarına önderlik ve yol göstericilik yapacağına tüm samimiyetimizle inanıyoruz. Sayın Başkana yeni dönemde başarılar diliyoruz.

Yönetim ve Denetleme Kurulu ise aşağıdaki isimlerden oluştu.

 

 

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

| ÖzTürkTASARIM.com |